Czym są ogrodzenia magazynowe?

Jak już wiemy na podstawie poprzednich artykułów, magazyny, a także hale produkcyjne to obiekty, które wymagają szczególnego wyposażenia. Poza nowoczesnym, profesjonalnym sprzętem oraz innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi, niezwykle ważne są elementy konstrukcyjne, czyli wspominane już regały. Bez odpowiednich regałów ciężko wyobrazić sobie składowanie towarów – zarówno w niewielkich magazynach, jak i w tzw. magazynach wysokiego składowania. Niemniej, prócz regałów, bardzo pomocne okazują się ogrodzenia magazynowe i ochronne. Co to takiego? Dlaczego warto, a wręcz powinno się montować w tego typu obiektach ogrodzenia ochronne i magazynowe? Jakie parametry mają wysokiej jakości ogrodzenia magazynowe i ochronne? Jakie są ich zalety?

Ogrodzenia magazynowe i ochronne – co to?

Jak sama nazwa wskazuje ogrodzenia magazynowe oraz ogrodzenia ochronne znajdują zastosowanie w magazynach, ale też w halach produkcyjnych, w których znajdują się różnego rodzaju maszyny. Poza tym, że służą one wydzielaniu poszczególnych stref, również chronią – nie tylko przed kradzieżą, również przed ewentualnymi wypadkami, na które siłą rzeczy w takich obiektach narażeni są pracownicy. Przykładowo, ogrodzenia magazynowe i ochronne można wykorzystać do oddzielenia od siebie poszczególnych stref: załadunku i rozładunku, przyjmowania, magazynowania, komplementacji zamówień i wysyłek. Poza tym, z pomocą ogrodzeń ochronnych i magazynowych, w halach można zbudować tzw. boksy – pomieszczenia ze specjalistycznym sprzętem, z poziomu którego steruje się i kontroluje pracę poszczególnych maszyn. W takich przypadkach bardzo ważna jest jakość ogrodzeń. O jakich parametrach technicznych wybierać ogrodzenia magazynowe i ochronne?

Ogrodzenia ochronne i magazynowe – parametry techniczne

Ogrodzenia magazynowe i ochronne na pewno wyróżniają się na tle standardowych ogrodzeń z siatki pod względem parametrów technicznych. W najlepszych modelach tego rodzaju produktów zastosowano system modułowy, który zdecydowanie ułatwia montaż i demontaż, a także daje ogromną dowolność. Do dyspozycji mamy bowiem szeroką gamę komponentów. Najlepsze ogrodzenia ochronne i magazynowe składają się ze słupów wykonanych z kształtownika 60x60x3 mm (wysokości: 2000,2500,3000,3500 mm) oraz paneli siatkowych o wymiarach 30x20x1,5 (drut fi 3mm, oczko 50×30 mm; wysokość: 1900, 2400, 2900, 3400 mm). Poza standardowymi rozmiarami ogrodzeń ochronnych i magazynowych (250×1900 mm, 400×1900 mm, 600×1900 mm, 700×1900 mm, 800×1900 mm, 900×1900 mm, 1000×1900 mm, 1100×1900 mm, 1200×1900 mm), istnieje możliwość zamówienia projektu indywidualnego.

Ogrodzenia magazynowe i ochronne – zalety

Wysokiej jakości ogrodzenia magazynowe i ochronne mają wiele zalet. Poza wspomnianym już systemem modułowym i szeroką gamą komponentów oraz łatwym montażem i demontażem, do plusów należy zaliczyć: różnorodność dostępnych akcesoriów, nowoczesny design, prostą regulację i możliwość wymiany poszczególnych elementów, brak konieczności wykańczania, komponenty spełniające normę EN.

0
wyposażenie magazynów